Ср. Май 1st, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Никита Ізмайлов — відповідальний громадянин української фінтех-системи 

1 min read

Інвестор sportbank, засновник N1 Management Company та акціонер Parimatch Никита Ізмайлов оголошує про початок отримання заявок від фінтех-стартапів, якими тепер буде опікуватись створений ним Фонд N1.

Українські стартапи сфери фінтех нині мають змогу взяти участь у новій інвестиційній програмі та отримати вкладення обсягом від 50 тисяч до 1 мільйона доларів США.
Партнером фінтех-фонду N1 у цьому проекті є Ukrainian Startup Fund. Програма даватиме змогу молодим стартапам знайти інвестиційні кошти та отримати експертизу від профільних спеціалістів.
Никита Ізмайлов оголосив конкурс стартапів
За правилами фонду №1 Никити Ізмайлова, для відбору учасників програми встановлено три критерії: fintech та fintech satellites, особливо для проектів, що використовують Open Banking та Blockchain;  досвідчена команда з навичками роботи з проблемами ринку; можливість масштабування на ринках за межами України.
Для учасників передбачені різні варіанти залучення коштів: безпосередньо інвестиції (в цьому випадку розмір коштів буде більший) та фінансові вкладення у запропоновану технологію.
Для інвестування будуть розглядатись проекти на стадії Late seed – раунд A. Починаючи від етапу робочого рішення та перших продаж, що підтверджують відповідність вимогам ринку, та продовжуючи етапом сталих продаж з необхідністю масштабування. Інвестиції в таких випадках можуть становити від 250 тисяч до мільйона доларів США. Для подачі запиту необхідно показати фінансову модель та мати Pitch deck.
Для проектів, яким необхідні вкладення у технологію, потрібно мати власне розроблену технологію та ідеї, корисні для споживачів (це зазвичай — початківці у сфері b2с / вихід у продукт). Така опція передбачає інвестиції у розмірі від 50 тисяч доларів США. Для участі необхідно описати технологію та приклади її імплементації із зазначенням клієнтів, описати ідеї з використанням технології або цільову бізнес модель».
Розмір вкладень у кожному окремому випадку буде розглядатись індивідуально – в результаті внутрішнього вивчення проектів, після чого вони будуть спрямовані у наглядову раду фонду для прийняття фінальних рішень.
Заявку можна подати на розгляд фонду Никити Ізмайлова до 15 грудня поточного року.
Варто розповісти, що фонд Никити Ізмайлова має успішний досвід розвитку проектів в умовах форс-мажору, що може стати у нагоді молодим стартапам. Приміром, одним із проектів спеціалізованого фінтех-фонду N1 є необанк sportbank, який зберіг позицію другого за величиною українського необанку, рівень якого навіть зараз, під час війни, досягає 60 мільйонів доларів.
Підходи банку будуть корисні українським бізнесменам-початківцям, які розвивають свої стартапи в нинішніх умовах.
Сервіс для прогресивної аудиторії
На момент повномасштабного російського вторгнення банк вже впевнено стояв на ногах і команді вдалося знайти дуже правильну нішу: банк для активних, сучасних, прогресивних людей, для яких здоровий спосіб життя та спорт є пріоритетом. Це люди, які цінують свій час і бажають вирішувати свої фінансові задачі (від платежів і переказів до кредитів і депозитів) максимально зручно і швидко, в кілька кліків на смартфоні.
«Банк поставив перед собою завдання бути на одній хвилі з цією цільовою аудиторією, стати для неї дружньою, навіть рідною платформою, яка підтримує прагнення та задовольняє потреби цих людей», — зазначає Никита Ізмайлов.
Розрахунок виявився успішним. Банк запустився в роботу  у 2019 році, а в лютому 2022 року вже мав близько 400 тисяч клієнтів. Функціонал необанку, популяризація спорту та пряме заохочення до здорового способу життя виявилися надзвичайно популярним поєднанням серед українців. sportbank надав 10% кешбеку власних та кредитних коштів на придбання спортивних товарів та послуг. Крім того, клієнти могли тренуватися безкоштовно або зі знижкою в понад 100 партнерських фітнес-центрах по всій країні. І звичайно, ніяких відділень, паперів і бюрократичної тяганини — тільки смартфон.
Проте війна все змінила. Велика кількість клієнтів стали внутрішньо переміщеними особами, деякі з них виїхали за кордон, інші захищали свою країну в лавах Збройних Сил України. Багато хто втратив роботу, а деякі — і бізнес. Платоспроможність людей впала буквально за кілька тижнів. Зрозуміло, що ці неприємності кардинально змінили поведінку клієнтів — не тільки банку, а й будь-яких інших українських фінансових установ. Для людей головним було задовольнити базові потреби та відкладати гроші, які раніше витрачались на розвиток та відпочинок. І зрозуміло, що банку довелося реагувати на нові запити клієнтів і стати їх надійним помічником у нових складних умовах, у форс-мажорних обставинах. А заодно і зберегти проект.
Реакція на форс-мажор: порятунок команди та клієнтів
Головне в новому курсі необанку стало збереження команди та клієнтської бази. Правильність рішень стала вагомим внеском у фінансову стабільність і обороноздатність країни. Тому що навіть для 40-мільйонної країни ситуація, коли банк із 400 тисячами клієнтів «ляже» чи навіть «захитається», була б дуже неприємним прецедентом, який міг спровокувати паніку та ефект доміно. Тому банк докладає всіх зусиль, щоб підтримувати стабільність усіх послуг.
Команда була переведена на віддалену роботу, а це понад 400 співробітників, і, як показав час, це було правильним рішенням. По-перше, банк не втратив жодного члена команди з керівництва, адміністративного персоналу, ІТ-команди, в тому числі тих, хто виїхав з Києва в інші регіони України та за кордон. «Мізки» банку зберегли. Не менш важливим результатом рішення є те, що банк оптимізував витрати та заощадив необхідні кошти. Зараз банк працює в такому ж дистанційному режимі.
Другий основоположний принцип, якого банк дотримується з першого дня повномасштабної війни, — максимально висока лояльність до клієнта.
«Я завжди виходив з того, що українці дисципліновані та порядні люди. Власне, війна це ще раз добре продемонструвала. Отже, наш підхід полягав у тому, щоб зберегти довіру до клієнта в нових, надзвичайних умовах. Довіра і допомога — так би я охарактеризував наш підхід», — коментує Никита Ізмайлов.
Никита Ізмайлов — український інвестор та банкір, засновник фінтех-фонду N1, акціонер Parimatch. Фонд включає sportbank, платіжну систему Asquad, стартап з технологією Tap to phone  Transenix  та інші фінтех-проєкти. Провідний проект фонду необанк sportbank нараховує 500 тисяч клієнтів, кредитний портфель обсягом 1 млрд грн, 100 тисяч ощадних рахунків на суму близько 100 мільйонів грн та близько 15 тисяч депозитів на понад 100 мільйонів грн.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *