Вт. Июл 16th, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Шестерня – маленька деталь з великим значенням

1 min read

Зубчасте колесо, зубчатка або шестерня – це основний елемент зубчастої передачі, що має вигляд циліндричної або конічної деталі із зубами, які входять у зачеплення з конгруентними зубами іншого колеса, одного або кількох. Зазвичай усі перераховані вище назви вважаються синонімами, але іноді можна зустріти поділ на «шестерню» (як провідну деталь) та «колесо» (відомий елемент).

Зубчатки, як правило, використовуються в парі (але може бути й більше) з різною кількістю зубів. Застосовуються шестерні з метою перетворення крутного моменту та числа обертів валів на вході та виході.

На даний момент, шестерня та зубчаста передача в цілому активно застосовуються в різних сферах нашого життя. Ці деталі, будучи виготовленими з різних матеріалів, є частиною промислового та побутового обладнання, об’єктів інфраструктури, військової техніки та, звичайно ж, автомобільного транспорту. Ми розповімо про основні переваги зубчастої передачі, а замовити шестерні для автомобіля завжди можна через каталог інтернет-магазину Repairkit: https://repairkit.com.ua/ua/g24641788-shesterni.

Основні переваги зубчастої передачі

Передача зубчаста є частиною безлічі механізмів недарма. У неї справді багато переваг. Наприклад:

  • мінімальний люфт (за умови, що кожна шестерня – якісна);
  • надійність у роботі та виняткова простота в обслуговуванні;
  • жорсткість, що дає точність позиціонування осей без втрати точності;
  • високий рівень ККД та навантажувальної здатності;
  • компактні габарити;
  • мінімальні навантаження на вали та опори;
  • постійне передаткове число.

Звичайно, нічого ідеального у світі не існує. Зубчаста передача не позбавлена ​​недоліків, таких як: неможливість безсхідчастої зміни передаточного числа, шум при великих швидкостях та відсутність можливості компенсувати динамічні навантаження. До того ж шестерня повинна бути виготовлена ​​дуже точно, інакше люфт зіпсує всю картину.

Металева та пластикова шестерня в автомобілі

У конструкції автомобіля шестерня з’являється багаторазово. Вона може бути виготовлена ​​з різних металевих сплавів, а також пластику. Наприклад, у каталозі Repairkit ви зможете знайти шестерні для склоочисника, дросельної заслонки, приводу гальма паркування, актуатора турбіни, серводвигуна роздавальної коробки, дзеркала, електропривода сидіння й так далі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *