Пн. Июн 24th, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Що ламається в турбокомпрессорах?

1 min read

Турбокомпресори в основному входять в стандартну комплектацію нових автомобілів. На жаль, ці пристрої працюють в дуже важких умовах (через швидкість повітря, що приводить в рух ротори компресора і температури вихлопних газів), тому вони схильні до поломок і перебоїв в роботі. В цій статі ми пояснюємо, які несправності найчастіше трапляються з турбокомпресорами і як дізнатися, що з нашим турбонагнітачем щось не так.

Що ламається в турбокомпресорах?

Ознакою пошкодження компресор може бути, наприклад, витік моторного масла через пошкоджене кільце ущільнювача або поверхню під пластиною. Якщо ми помітили масляні плями під турбокомпресором, необхідний негайний ремонт набору компресора.

Ознаки пошкоджень

Ще один сигнал, який повинен викликати у нас занепокоєння, — це скрипи, свист і металеві шуми з боку, де розташований турбокомпресор. Найбільш часті причини «загадкового турбо-свисту» — витік у впускній системі або пошкодження лопатей компресійного колеса. Порятунок в цій ситуації — заміна компресійного колеса. На жаль, зробити це самостійно не можна, так як необхідно зняти і розібрати турбокомпресор, щоб правильно відбалансувати турбіну і збалансувати вузол обертального валу.

Ще один симптом виходу з ладу турбокомпресора в зборі — падіння потужності автомобіля. Це може відчуватися частково (якщо турбокомпресор не працює належним чином) або досить сильно, коли компресор повністю перестає працювати. Тоді ваш автомобіль практично не буде розганятися. Якщо у компресора сталася серйозна поломка, його зазвичай необхідно повністю відремонтувати.

Обслуговування турбокомпресора

Що таке сервіс турбокомпресора і які послуги він зазвичай включає? Коли клієнт відвідує сервіс по турбонагнітачам, то професіонали спочатку видаляють пошкоджений компресор, потім розбирають його і ретельно очищують. Кожна деталь перевіряється по черзі відповідно до всього переліку правил і сучасних норм роботи — в тому числі піддаються перевірці і вакуумний клапан, всі ущільнення, робочі колеса і т.д. Після виявлення несправностей механіки замінюють зламані деталі на нові, а старі, придатні для подальшої роботи, очищаються піскоструменевою обробкою і обслуговуються та відновлюються. Відновлений турбокомпресор збирають і перевіряють, чи правильно він працює. Якщо все нормально, в машину перевстановлюють справний турбокомпресор.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *