Вт. Июл 23rd, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Стрельченко, Романько, Слюсар та Будник — викрита схема «Слуг» та ОПЗЖ по розкраданню бюджету на експорті лісу за чорну готівку — Ярослав Бондареко

1 min read

Громадський активіст Ярослав Бондаренко заявив, що в Україні відбуваються масштабні афери з незаконної вирубки та розкрадання лісу. На Сумщині їх реалізовують представники «слуг народу» разом з ОПЗЖ, скориставшись різким подорожчанням та збільшенням попиту на деревину у світі. За словами Бондаренко депутати закупають пиломатеріали та необроблений ліс за заниженою ціною також за заниженою ціною товар продається через сінгапурську оффшорну компанію RusFor яка виплачує різницю чорною готівкою.

Докладно про схему в матеріалі Бондаренко:

26 лютого 2021 року, рішенням сумської облради припиняється діяльність Управління майном Сумської обласної ради. Головою ліквідаційної комісії призначається депутат від ОПЗЖ, діючий 1ий заступник голови Сумської обласної ради Стрельченко Олександр Юрійович. Зрозуміло, що це призначення Стрельченко відбулося у змові з головою облради Федорченко. Одразу керівника управління, депутата від ЄС Дмитра Нагорного було відсторонено від виконання обов’язків і позбавлено права підпису. Таким чином в руках депутата від проросійської партії опиняється контроль над всіма комунальними підприємствами в тому числі Сумським комунальним підприємством «Сумиоблагроліс».


Отримавши контроль, ділки від ОПЗЖ та «слуг» одразу починають реалізовувати схему по розкраданню лісу.

Підконтрольний тепер Стрельченку «Сумиоблагроліс» (директор Буднік, також депутат облради від ОПЗЖ) та його дочірні підприємства Шосткинський та Кролевецький агролісгоспи починають відпускати ліс-кругляк фірмам депутатів «слуг» Олексія Романько та Олександра Слюсара по заниженій вартості. Так наприклад «Сател» Романько та «Еколіс Трейд» Слюсара отримують ліс за ціною 1100-1400 гривень за кубометр. При тому що наразі ринкова ціна за результами квартальних торгів на біржі складає 2300 -2500 гривень!


Отже, вже в наслідок нехитрої схеми, на кожному кубічному метрі ділки крадуть у держави більше 1000 грн!

Цей ліс вони вже обробляють на своїх лісопилках та продають за кордон по ринковим цінам.
Також варто зазначити, що окрім необробленого лісу ділками налагоджена схема експорту підконтрольними агролісгоспами пиломатеріали за заниженою більше ніж на 30% ціною — 119$-130$ за кубометр, при тому, що інші інших лісові господарства України відпускають на експорт такий же самий пиломатеріал але за ціною 160$ – 170$ за кубометр.

А тепер про головне — про доказову базу масштабів нанесення збитків державі!

Через свої джерела я отримав дані з Північної митниці за березень-квітень поточного року.
Як ми бачимо з інформації Північної митниці були замитнені ПИЛОМАТЕРІАЛИ ОБРІЗНІ СОСНОВІ З ВМІСТОМ ВОЛОГОСТІ НЕ БІЛЬШЕ 14 % РОЗМІРОМ 67Х117Х2985ММ в ПАКЕТАХ.

Для розуміння, це вже якісна готова продукція, сухій обрізаний брус в упаковці. Ринкова експортна ціна такого брусу, якщо підняти митну статистику по іншим лісгоспам країни, близько 170$!. А ось наші ділки продають партію такого брусу кількістю 45,132 кубів на суму 5867,16 доларів в Індію на офшорну компанію-посередника «RUSFOR». Виходить ціна за кубометр складає 130$.

Різницю, на яку занижено вартість пиломатеріалу, аферисти отримують від представників «RUSFOR» щомісячно готівкою у валюті!!!


І мало того, що ділки крадуть на різниці вартості від лісових господарств, вони ще уникають сплати податків та митних зборів суттєво занижуючи вартість товару.

Тільки за березень Романько та компанія експортували закордон тільки з Шостки пиломатеріалів на 44602,67 $ занизивши вартість більше ніж на 30 відсотків!
В Кролевці ще більше — 76777,34 $. Цікаво, що Кролевецький агролісгосп в такому обсязі ніколи не відвантажував. Звідти відправляли раніше 2-3 машини на місяць. Кролевець перетворили на такий собі тіньовий хаб краденого лісу, через який відбувається легалізація продукції без документів, яка напилена на «інших» лісопилках.

Судячи з обсягу проданої за кордон продукції 803,484 кубометра з Кролевця та 353,801 з Шостки за місяць, всього 1 157,285 кубометрів, тільки на заниженій вартості відпуску пиломатіалу на експорт ділки крадуть за місяць у держави до 45 тисяч доларів(!) на місяць ще й уникаючи сплати податків та митних зборів за рахунок отримання від покупця готівки . А якщо до цього додати ще й закупівлю необробленого лісу на свої фірми за заниженою на понад 1000грн на кубі вартістю, маємо ще до 1,5 млн грн(!) збитків на місяць, якщо обраховувати обсяг середньої спільної реалізації кругляку Кролевецьким і Шосткинським агролісгоспами разом!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *