Ср. Апр 16th, 2025

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Зарядні станції для електромобілів — особливості моделей, їх характеристики та можливості використання

1 min read

Електромобілі поступово набирають популярності, що призводить до стрімкого зростання попиту на допоміжне обладнання — зарядні станції для електромобілів. Наявність таких установок робить процес заряджання акумуляторної батареї безпечним і ефективним. Щоб гарантувати такі властивості, потрібно дотримуватись правил вибору установки, її застосування, перевіряти сумісність з певними типами кабелю для підключення.

Зарядні станції для електромобілів фото

Які є типи зарядних станцій для електромобілів?

Можна виділити такі групи станцій зарядки електрокарів:

  • Mode 1. Принцип роботи зарядної станції для електромобіля такої категорії передбачає перетворення змінного струму на постійний з використанням спеціального адаптера. Підключити можна до домашньої розетки, не використовуючи додаткових перехідників. Час заряджання становить 12 годин і більше. Практично перестали використовуватись через проблеми з безпекою.
  • Mode 2. Безпечне встановлення стандартизованого у ряді країн типу. Використовує змінний струм. Підходить для домашнього та комерційного застосування. Можна застосовувати з метою заряджання різних видів електричного транспорту, який підтримує стандартні роз’єми конекторів. Моделі оснащені вбудованим захистом, розташованим у зарядному кабелі. Акумулятор ємністю 20-24 кВт*год. заряджається за 6-8 годин з моменту підключення.
  • Mode 3. Тип зарядних станцій для електромобілів із граничним значенням потужності за умови використання змінного струму. Можливе використання роз’ємів різних видів, залежно від особливостей електромережі. Type 1 застосовують у однофазних мережах, Type 2 — у трифазних.
  • Mode 4. Це вид швидких зарядних станцій для електромобілів. Використовують для заряджання постійний струм. Мають підвищену потужність, тому можуть не підходити для підзарядки окремих моделей електрокарів. Якщо авто підтримує такий клас зарядки, то зарядити до 80% можна за 30-40 хвилин. Переважно розташовані на паркувальних комплексах або вздовж жвавих трас. В Україні подібні установки поки що рідкість, оскільки для їх підключення потрібне прокладання окремої лінії електроживлення.
  • Tesla Supercharger. Окремий тип зарядки призначений для моделей автомобілів бренду Tesla. Станція виступає як нагнітач енергії, і здатна за 20 хвилин зарядити батарею на 50%. Для повного заряджання потрібно до 75 хвилин. Потужність складає 135 кВт із використанням постійного струму. Конектори мають відмінності для різних регіонів. У США використовують три роз’єми, в ЄС та інших країнах — п’ять.

Вибирати станцію потрібно з урахуванням місця її монтажу, експлуатаційних особливостей та кількості користувачів однією станцією.

Класифікація зарядних станцій

Зважаючи на те, що параметри Mode 1-4 постійно коригуються, можна виділити ряд додаткових класифікацій, що дає можливість легко визначитися з вибором установки. За параметрами потужності можна виділити такі три групи:

  • Побутові моделі, які працюють із використанням змінного струму до 230 В та 16 А. Це дозволяє отримати сумарну потужність 3,7 кВт. Мають компактні розміри, через що іноді позначаються як кабелі.
  • Станції прискореної зарядки від мережі із змінним струмом 220 або 440 В, із силою струму в діапазоні 16-40 А. Дають від 3,7 до 30 кВт.
  • Швидкі зарядки чи суперчарджери. Використовують постійний струм, подача якого відбувається безпосередньо на акумулятор, обминаючи інвертор. Великі установки потужність яких становить 10-400 кВт.
  • Розділити зарядні станції можна за способом експлуатації:
  • Пристрої стаціонарної установки.
  • Моделі з можливістю портативного застосування в одному або кількох місцях.
  • Комбіновані варіанти, використовувати які можна стаціонарно чи портативно.

Враховуйте сумісність певної моделі з конекторами, які використовуються для заряджання вашого електромобіля. Інакше зарядити акумулятор не вдасться.

Знайти зарядну станцію для електромобіля в Києві не складно — багато ТРЦ і паркування вже мають подібну інфраструктуру, але ситуація по країні загалом помітно гірша. Оптимальним рішенням стане встановлення домашньої зарядної станції для електромобіля, що дозволить проводити його зарядку у зручний час.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *