Пн. Июн 24th, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Алла Ландар і катафалк «Петра Великого»: як багатіє «похоронна королева» Києва

1 min read

Монополіст на ринку ритуальних послуг в українській столиці компанія «Петро Великий» стала фігурантом чергового гучного скандалу: портал «Апостроф» 6 серпня опублікував статтю, де детально розбирається цинічна схема заробітку цієї фірми під час пандемії COVID-19

Компанія «Петро Великий» була заснована у 1994 році Петром Погрібним . Тоді ж стрімке сходження кар’єрними сходами в сімейному бізнесі почала його дочка Алла, яка в заміжжі взяла прізвище Ландар.

Починаючи з 2000-х років. «Петро Великий» поступово став підминати під себе ринок похоронних послуг у Києві, перетворившись невдовзі на фактичного монополіста. Тоді ж Алла Ландар , вже на посаді директора компанії, розвинула бурхливу громадську діяльність, заснувавши кілька громадських організацій захисту прав бізнесменів та «Міжнародну асоціацію професіоналів похоронної справи».

Зірковою годиною Ландар та керованого «Петра Великого» став Євромайдан 2013-2014 рр. і збройне протистояння в Донбасі, в якому бізнес-леді зуміла проявити себе як волонтера і благодійника, зрозуміло на користь українських протестувальників і військовослужбовців. Незабаром активність Ландар була помічена нагорі і вона починає засідати в різноманітних громадських радах при органах влади, брати участь у написанні законопроектів щодо ритуальних послуг.

Паралельно з цим вона починає вичавлювати конкурентів зі столиці, що призвело до гучного скандалу 2020 року, коли київський крематорій відмовився приймати тіла, які привезли не на катафалках «Петра Великого».

У цей же час Україна разом з рештою світу поринула в коронавірусну пандемію, яка, проте, лише ще більше підняла доходи очолюваної Ландером фірми. Справа в тому, що “Петро Великий” бере за свої послуги з поховання жертв COVID-19 23 тис. гривень (62,7 тис. рублів), хоча за оцінками фахівців, реальна вартість коливається на рівні 7-8 тис. гривень. Таким чином, «зайві» 15 тис. гривень просто йдуть у кишеню Ландер та її бізнес-партнерів.

Примітний також випадок, коли в одній із лікарень Василькова Київської області керівництво змусило рідних померлого пацієнта ховати його за «коронавірусними», дорожчими правилами, при тому, що відповідний діагноз у нього підтверджений не був. Виконавцем послуг виступив той самий «Петро Великий».

За оцінками експертів, за час пандемії 46-річна Ландер та її фірма могли збагатитися на 75 млн. гривень.

Проте директору компанії це, зважаючи на все, здається недостатнім. З недавніх пір магазини похоронних товарів та послуг «Петра Великого» відкриті при всіх столичних моргах та лікарнях, де є патологоанатомічні відділення. Примітно, що разом з такими магазинами компанією орендуються приміщення під кафе та їдальні, що дозволяє фірмі заробляти також організації поминок.

Відомо, що ще у 2016 році Ландер та її бізнесом зайнялася Антимонопольний комітет України, проте розслідування незабаром зійшло нанівець. Місцеві журналісти впевнені, що могутній «похоронній королеві» легко вдалося зам’яти справу.

Переглядів:
1 091

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *