Чт. Май 23rd, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Автопром в кризі але в перспективі може стати одним із драйверів економічного розвитку – «Богдан Моторс»

1 min read
Богдан А70100

Богдан А70100

Український автопром потребує допомоги держави.

Вітчизняний автопром переживає важкий період, але в перспективі може стати одним із драйверів економічного розвитку – вважають в «Богдан Моторс», автомобілебудівному підприємстві України. Експерти Avto.pro, онлайн-майданчика з продажу автомобільних товарів, розповіли, що автомобілі і запчастини вітчизняного виробництва допоможуть у створенні нових робочих місць і залучення інвестицій.

За словами Віталія Старосуда, гендиректора автомобільної компанії «Богдан Моторс», за останні десять років рішення уряду фактично знищили вітчизняний автопром. Якщо в 2008 році з українських конвеєрів сходило 401 599 одиниць транспорту, то за 2017 рік випустили 7297 одиниць.

В 2019 зрушення лише намічаються. Старосуда впевнений, що ситуацію зможе виправити:
Введення програм державної підтримки;
Зменшення податків на виробництво певних видів транспорту;
Розвиток виробничої інфраструктури.

Хорошим прикладом є Білорусь. Незважаючи на те, що білоруські автомобілі поступаються українським як, їх більше, а коштують вони дешевше. Різниця в якості обумовлена ​​впровадженням європейських стандартів в конвеєрне виробництво України. Проте білоруський автопром отримує дотації з бюджету, що дозволяє йому нарощувати обсяги виробництва і знижувати вартість транспорту.

Нагадуємо, що Запорізький автомобілебудівний завод проходить процедуру санації. Підприємство виведуть з банкрутства, однак його виробнича діяльність майже зупинилася. «Богдан Моторс» виконує невеликі, але цікаві замовлення.

Наприклад: електровантажівка для Banke Electromotive, 12-метрові кузова для французького Bluebus, модель Богдан А70100 для експорту в Польщу. ЗАЗ і корпорація «Богдан» разом можуть випускати до 550 тисяч одиниць транспорту щорічно.

Незважаючи на критичну ситуацію, український автопром ще може перейти в фазу активного розвитку, вважають експерти. Вони згодні з думкою гендиректора «Богдан Моторс» – автомобільні підприємства і заводи України знаходяться в занепаді. Без фінансового «поштовху» і подальшої підтримки вони не зможуть вийти на ринок. Експерти впевнені, що для розвитку галузі саме держава повинна звернути увагу на вітчизняний автопром.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *