Пн. Июн 24th, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Навіщо потрібні кабельні наконечники?

1 min read

Правила улаштування електроустановок регламентують вимоги до місць з’єднання електропроводів: вони мають бути безпечними та надійними. Кабельні наконечники дають змогу дотримуватися сучасних стандартів при роботі з побутовими та промисловими електромережами. Такі затискачі допомагають знизити перехідний опір у місці з’єднання кабелів і не допустити їхнього перегріву.

Завдяки цьому можна уникнути таких неприємних ситуацій, як оплавлення кабелю, коротке замикання, можливість пожежі тощо. Використання кабельних наконечників підвищує термін експлуатації електропроводів і захищає їх від несприятливих впливів довкілля. До того ж працювати з такими з’єднувачами зручно та просто. Тож не дивно, що їх масово використовують при роботі з електромережами.

Види наконечників

При виборі затискачів враховуйте, що вони мають бути з того ж матеріалу, що й кабель: для мідних проводів потрібні наконечники з міді, для алюмінієвих – з алюмінію. У разі, якщо є потреба з’єднати мідний і алюмінієвий кабелі, використовують комбінований наконечник. Існують ізольовані кабельні наконечники та без ізоляції. За типом з’єднання вони поділяються на наступні категорії:

  • Трубчасті (втулочні). Вони є універсальними. Кріпляться за допомогою гвинта чи болта. Їх часто використовують для багатожильних кабелів.

Трубчасті кабельні наконечники з ізоляцією синього кольору

  • Кільцеві. Оптимальні для фіксації гвинтом, який проходить крізь кільце з’єднувача.

Кільцеві кабельні наконечники з ізоляцією жовтого кольору

  • Штирьові («голка»). Полегшують підключення багатожильних проводів до пристроїв із пласкими роз’ємами.

Штирьові кабельні наконечники

Незалежно від виду затискачів, усі вони подовжують строк служби провідників, дають змогу швидко та легко приєднати чи від’єднати кабель, а також використовувати його багато разів.

Як отримати якісне з’єднання, користуючись кабельними наконечниками

Можна виділити 3 ключових фактори, які забезпечать якісне з’єднання електричних дротів за допомогою затискачів. По-перше, треба вибрати з’єднувачі правильного розміру та типу. Розмір надзвичайно важливий, адже саме щільне прилягання затискача до кабелю забезпечує зниження перехідного опору. По-друге, варто купляти сертифіковану продукцію, яка відповідає сучасним вимогам до електромереж. І, по-третє, потрібно правильно провести монтаж: наконечник має щільно та міцно охоплювати дріт.

Компанія «Італ-Техно» пропонує кабельні наконечники різних розмірів і типів з’єднання італійського виробництва. Всі вони відповідають українським і європейським вимогам до таких виробів. «Італ-Техно» – це можливість швидко отримати потрібні з’єднувачі для кабелів з гарантією якості за помірними цінами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *