Чт. Мар 28th, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Що таке зона обмеженої видимості?

1 min read

Для новачка терміни зон «недостатньої видимості» і «обмеженої видимості» може здатися одним і тим же, але це просто тільки на перший погляд. Це абсолютно різні поняття і їх треба чітко розрізняти. «Зона недостатньої видимості» – ділянка дороги на якому немає можливості бачити далеко. Найчастіше це пов’язано з погодними умовами. Унаслідок падіння видимості до трьохсот метрів і менше діють зовсім інші правила для маневрів на дорозі. Про це треба обов’язково пам’ятати – так як працівники автоінспекції не дрімають. Також важливо коригувати швидкісний режим, чим менше видимість тим менше стрілка на спідометрі повинна показувати. «Зона обмеженої видимості» – ділянки дорожнього полотна які не потрапляють в поле зору автовласника знаходиться за кермом. Причиною може бути звивиста дорога, дерева вздовж дороги або будівлі, але в кожному разі про це буде повідомляти відповідний знак.

Якщо він є і ви порушите правила, не дивуйтеся потім «хорошому» штрафу на свою адресу. А якщо обмежує знака немає? Це означає що правила дорожнього руху не порушуються? Але автоінспекція і тут вас покарає, адже по суті вони у формі, а апелювати вам нічим. У цьому і є одна з найбільших проблем правил дорожнього руху і конфліктів автолюбителів і працівників автоінспекції. Як правило, працівники автоінспекції засновують свої рішення на правилах дорожнього руху, які в свою чергу триматися на ГОСТах, а вони основа для всіх дорожніх організацій.

Але ось у чому проблема одні й ті ж терміни в правилах дорожнього руху і в ГОСТах значать абсолютно різні речі. Але це тягнеться вже не один десяток років, проблема родом з СРСР, але і понині страждають тільки водії. Часто за ГОСТом той чи інший термін означає те ж саме, але як про нього попередити виглядає не так як в правилах дорожнього руху, наприклад незнайомий (або не тільки знаком), але навіть просто дорожньою розміткою – і її протяжність і «говорить» водієві про ту чи іншої небезпеки. У кожному разі якщо є знак, а ви порушуєте, працівник автоінспекції вправі вас покарати аж до позбавлення прав, але якщо знака немає, то пощастить вам чи ні залежить тільки від одного фактора – настрої працівника автоінспекції. Як не крути, життя штука складна і часто в ній доводиться домовлятися. Ця ситуація якраз до такої і відноситься. Все залежить від вашої переконливості або товщини вашого гаманця.




Схожі матеріали:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можливо, ви пропустили