Вантажні перевезення
1 min readЩо таке вантажний транспорт?
Вантажний транспорт — це переміщення вантажів з одного місця в інше. Звичайні вантажні перевезення включають комерційні товари, товари та товари навалом. Група компаній Неоліт Логістикс здійснює вантажні перевезенні по Україні https://neolit.ua/ua/trucking/in-ukraine, а також міжнародні вантажні перевезення
«Основним видом транспорту для світової торгівлі є океанське судноплавство: близько 90% товарів, що торгуються, перевозяться хвилями. Таким чином, океани є основними транспортними артеріями для світової торгівлі. Це пов’язано з можливостями та викликами.
Оскільки попит на глобальні вантажні перевезення зростає, обсяги морської торгівлі планується потроїти (до) 2050 року», – повідомляє Організація економічного співробітництва та розвитку . Чому вантажоперевезення важливі?
Лісоруби, які вирубують дерева, не мають власних кораблів для транспортування необробленої деревини до виробників меблів у В’єтнамі, наприклад. Натомість вони відправляють свої пиломатеріали послугами вантажного транспорту. Служби вантажних перевезень піклуються про логістику та керування життєвим циклом доставки.
Управління вантажним транспортом може бути складним. Різноманітні служби допомагають підприємствам і торговцям планувати способи та маршрути вантажних перевезень, керуючи транзитними товарами до кінцевого пункту призначення. Хороша послуга транспортування вантажу також мінімізує пошкодження вантажу, знаючи найкращі процедури пакування, правильні методи палетування та точне маркування вантажних контейнерів, щоб забезпечити належну обробку вантажу.
Які різні контейнери використовуються в морських вантажних перевезеннях?
Послуги з вантажних перевезень допомагають підприємствам економити кошти, пропонуючи оптимальний маршрут відправлення вантажів. Залежно від навантаження вантажу використовуються різні типи контейнерів.
Транспортні контейнери використовують точні розміри, щоб збільшити простір на кораблі та зменшити ймовірність невикористаного простору для вантажу. Контейнери побудовані для того, щоб складатися на кораблі, як блоки.
- Стандартні контейнери (також звані сухими контейнерами) – використовуються для більшості типів вантажів і виготовлені з алюмінію або сталі.
- Контейнери High Cube – схожі на стандартні контейнери, що забезпечує вантажовідправникам більше місця. Контейнери High Cube зазвичай можна складати на стандартні контейнери.
- Контейнери з відкритим верхом – ці контейнери мають брезентовий або брезентовий верх замість суцільного даху. Вони використовуються для транспортування великих предметів, таких як деревина та сталь, що дозволяє завантажувати товар зверху.
- Контейнери з плоскими стелажами – використовуються для транспортування предметів або обладнання, які завеликі, щоб поміститися в контейнер, і зазвичай не мають боків. Товар завантажується зверху або збоку та кріпиться за допомогою кріплення до дна. Контейнери з плоскими стелажами мають лише опорні стійки на кінцях. Залежно від висоти товарів у плоскій стелажі, більшість плоских контейнерів можна складати стопкою
- Контейнери-платформи – подібно до контейнерів із плоскими стелажами, контейнери-платформи не мають бічних або торцевих стінок. Він ідеально підходить для транспортування товарів і обладнання, які не поміщаються в контейнері.
- Рефрижераторні контейнери – рефрижераторні контейнери використовуються для перевезення вантажів, які потребують контролю температури, таких як м’ясо, овочі та молочні продукти. Холодильна установка підключена до суднової електромережі.
Окрім типу контейнера, вантажовідправники часто мають можливість використовувати частковий або повний контейнер:
- Зменьшений контейнер (LCL) – використовується для перевезення невеликих вантажів, які не потребують повного контейнера, і вантажовідправник оплачує лише зайняте місце.
- Повний контейнер (FCL) – використовується для масових відправлень, які займають цілий контейнер.
Який вантажний транспорт краще використовувати: повітряний, наземний чи морський?
Вибір використання вантажних перевезень повітряним, наземним або морським транспортом залежить від того, що відправляється, куди воно має йти та як швидко воно має туди дістатися. Служби вантажних перевезень іноді використовують комбінацію всіх трьох, щоб задовольнити потреби вантажовідправників.
- Авіаційні вантажні перевезення є найшвидшим видом вантажних перевезень і тому використовуються для дотримання суворих термінів. Однак вантажні контейнери для повітряного транспортування дорогі та мають обмежений простір і вагу. Крім того, неконтрольована погода може сильно вплинути на контейнер повітряного транспортування вантажів і може затримати відправлення на кілька днів.
- Залізничні вантажні перевезення є більш доступними та економічно вигідними, особливо для великих вантажних контейнерів. Їх легше завантажувати та розвантажувати, ніж повітряне транспортування, але час доставки є тривалим, і його не слід використовувати у стислі терміни.
- Автомобільні вантажні перевезення недорогі та легкодоступні, оскільки не залежать від розкладу портів, як повітряні та залізничні вантажні перевезення. Але це займає багато часу і не може отримати доступ до кожної області. У деяких регіонах, які постраждали від штормів і ураганів, водіям вантажівок заборонено подорожувати в певний час, що іноді робить вантажні автомобільні перевезення ненадійним варіантом.
- Морські вантажні перевезення , безумовно, є найпопулярнішим/поширеним варіантом і, як зазначено вище, продовжує розширюватися. Він використовується для міжнародних перевезень і пропонує повні, часткові та великі контейнерні вантажні перевезення за нижчою ціною. Однак на морські перевезення може вплинути сувора погода.
Що врахувати при плануванні вантажних перевезень?
Керуючи вантажними перевезеннями, важливо покрити всі ризики протягом життєвого циклу відправлення. Щоб оцінити ризики пошкодження продукту, слід враховувати товари, що відправляються. Міркування включають:
- Вага та розмір товару
- Кількість запасів
- Характер товарів: вони рідкі, небезпечні чи крихкі?
- Дорогі товари потребують безпеки
- Упаковка товару: чи правильно він упакований і зберігається у вантажних вантажах?
- Призначення товарів: внутрішні, національні чи міжнародні
Управління вантажними ризиками
Для ефективного зниження ризиків необхідне управління ризиками вантажних перевезень. Управління ризиками використовує стратегії, процеси та інструменти для усунення ризиків у дорозі. Він охоплює проблеми з дефіцитом, затримками, пошкодженням вантажу, втратою, крадіжкою та неточною документацією, а також гарантує використання належного страхування. Впровадження управління вантажним транспортом включає страхування вантажів, наймання експертів з логістики та використання програмного забезпечення для транспортних ризиків для планування, моніторингу та оптимізації відправлень.