Як зняти квартиру без посередників і не збожеволіти
1 min readЩо робити, якщо ви хочете винайняти квартиру, але при цьому боїтеся нарватися на шахраїв чи ні бажання заплатити 40-60% від суми угоди ріелтору? Звичайно, шукати житло для оренди без посередників. Зібрали корисні поради, як це зробити. Рекомендуємо сайт оголошень Макака який створений щоб давати можливість швидко і зручно давати та шукати приватні оголошення та оголошення компаній.
- Зняти квартиру без посередників — це як
- Як знайти квартиру від власника на сайтах нерухомості
- Пошук житла без посередників у соціальних мережах
- Пошук через знайомих
- Як шукати житло без сайтів та рекомендацій друзів
- Як зрозуміти, що ви знайшли оголошення від ріелтора чи шахрая
- Висновок
Зняти квартиру без посередників — це як
Спочатку уточнимо, що юридично правильно використовувати термін «оренда» лише нежитлових приміщень. Якщо ви як фізична особа здаєте квартиру іншій фізособі – це найм. У побуті найм часто називають орендою, тому в тексті ми також використовуватимемо термін «оренда» у значенні найму.
Отже, є два способи винайняти квартиру в оренду — звернутися до ріелтора або знайти власника, який здає житло. У другому випадку орендар укладає договір із власником безпосередньо, без посередників у вигляді агентства нерухомості чи маклера.
Найчастіше люди обирають оренду без посередників з метою економії. У середньому за послуги з підбору квартири та допомогу у укладанні договору ріелтори просять заплатити від 40 до 60% вартості місячної оренди житла.
Але тут, звісно, не без нюансів. Починаючи шукати квартиру в оренду від власника, люди стикаються із низкою проблем. Ріелтори часто виставляють оголошення на сайтах під виглядом власника і морочать голову орендарям, обіцяючи «казкову» квартиру за низькою ціною. У пошуку житла без посередників також легко нарватися на шахраїв, залишитись без грошей та без квартири.
Як знайти квартиру від власника на сайтах
Найчастіше на сайтах під виглядом власників оголошення викладають шахраї або ріелтори . Розберемося, як шукати квартиру на сайті та не нарватися на такі варіанти.
1. Визначтеся, яке житло вам потрібне
Зафіксуйте собі комфортну суму орендної плати, бажану кількість кімнат, ремонт і район житла. Опціонально у вашому списку можуть з’явитися інші пункти: наприклад, можливість проживання з тваринами, наявність балкона в квартирі або паркування біля будинку. Найкраще прописати ці критерії на папері. З чіткими фіксованими параметрами вам буде легше відсіяти невідповідні варіанти і не витрачати час.
2. Налаштуйте фільтри
На багатьох сайтах з пошуку нерухомості є фільтри. Насамперед поставте галочку на пункті «тільки від власників». Після цього у пошуку вам будуть видаватися тільки ті оголошення, які розмістили власники або, у крайньому випадку, люди, які ними представилися (докладніше про те, як обчислити лжевласника, розкажемо далі).
Після цього вкажіть у фільтрах всі ті критерії, з якими ви визначилися в першому пункті. Налаштовані фільтри краще зберегти: тоді не доведеться знову вносити їх при наступному відвідуванні сайту.
3. Відразу телефонуйте за оголошеннями, що сподобалися.
Як правило, попит на оренду квартири безпосередньо у власника великий, такі пропозиції розбирають швидко. Важливо відразу дзвонити власникам квартир, що сподобалися (їх номери телефонів вказані в оголошеннях), уточнювати деталі та домовлятися про перегляд.
Часто у тексті оголошення власник показує комфортний йому спосіб зв’язку. Наприклад, «дзвонити з 8.00 до 17.00» або «зв’язуватися тільки за допомогою повідомлень у месенджері». Якщо таких позначок немає, сміливо дзвоніть у робочий час.
4. Відразу телефонуйте за оголошеннями, що сподобалися.
Як правило, попит на оренду квартири безпосередньо у власника великий, такі пропозиції розбирають швидко. Важливо відразу дзвонити власникам квартир, що сподобалися (їх номери телефонів вказані в оголошеннях), уточнювати деталі та домовлятися про перегляд.
Часто у тексті оголошення власник показує комфортний йому спосіб зв’язку. Наприклад, «дзвонити з 8.00 до 17.00» або «зв’язуватися тільки за допомогою повідомлень у месенджері». Якщо таких позначок немає, сміливо дзвоніть у робочий час.
Пошук житла без посередників у соціальних мережах
Звичайно, пошук на спеціалізованих сайтах – це не єдиний спосіб знайти оголошення від власника. Часто власники викладають оголошення у соціальних мережах. Розповідаємо, де саме шукати пропозиції від власників:
- У тематичних групах району/міста, де ви хочете винайняти квартиру. Якщо місцеві групи публікують пости від передплатників, часто з’являються оголошення по здачі квартир. Знайдіть кілька відповідних груп, вбийте в пошуку за повідомленнями «здам квартиру» та підпишіться на оновлення спільноти. Часто місцеві групи навіть створюють окремі обговорення для оголошень щодо оренди та здачі квартир.
- Через пошук за постами користувачів. Іноді власники викладають оголошення на особистих сторінках у соцмережах, сподіваючись здати квартиру комусь із знайомих. Щоб знайти такі оголошення, достатньо вбити в пошуку соцмереж «здам квартиру» із зазначенням міста та району.
- Через Telegram-боти. У Telegram є багато роботів, які дозволяють зняти квартиру без посередників.
Пошук через знайомих
Не забувайте, що серед ваших знайомих може бути людина, яка здає квартиру в потрібному вам районі. Попитайте у друзів, колег та родичів. Можливо, вони здають житло самі або бачили/чули про підходящу вам квартиру від когось із знайомих. Часто теорія п’яти потисків рук допомагає знайти хорошу квартиру без ріелтора.
Будьте обережні зі зніманням квартири через рекомендації друзів і не потрапите на вудку шахраїв. Вам можуть зателефонувати, представитися знайомим власника і попросити переказати гроші за перегляд квартири. Ставтеся до таких пропозицій пильно і не перераховуйте застав до підписання договору оренди.
Як шукати житло без сайтів та рекомендацій друзів
Є власники, які не користуються соцмережами та спеціалізованими сайтами для розміщення оголошень. Найчастіше це люди пенсійного віку.
Вони воліють здавати квартири «по-старому» — розміщують друковані оголошення на стінах. Прогуляйтеся районом, в якому ви хочете винайняти житло, та перегляньте оголошення біля під’їздів та павільйонів. Часто серед таких листівок можна знайти більше пропозицій від власників, ніж на сайтах та в соцмережах.
Як зрозуміти, що ви знайшли оголошення від ріелтора чи шахрая
Ви знайшли оголошення про здачу квартири: автор представився власником, а житло відповідає вашим вимогам. Настав час домовлятися про перегляд. Є кілька способів ще до телефонної розмови зрозуміти, чи збираєтеся зателефонувати шахраю або ріелтору, які видаються власником.
- Перед дзвінком перевірте вказаний номер через сервіси та подивіться, як він прописаний у інших людей. Якщо це шахрай чи агенція, ви побачите відповідні теги.
- Перегляньте, чи є у користувача інші оголошення. На відміну від шахраїв та ріелторів, люди часто продають техніку, одяг чи інші особисті речі. А от якщо у користувача є оголошення з оренди інших квартир — це привід засумніватися. Як правило, у реального власника може бути не більше 2-3 квартир у власності.
- Якщо ви знайшли оголошення в соцмережах, вивчіть сторінку людини, яка її розмістила. Якщо сторінку створено нещодавно, на ній немає фото, а у списку друзів — порожньо, це тривожний дзвінок.
- Зробіть «пошук за зображеннями» фотографій із оголошення. Ріелтори та шахраї часто беруть привабливі кадри квартир з інтернету, щоб залучити потенційних орендодавців. Якщо ви знайдете ці фото в інших оголошеннях з іншою адресою, це означає, що перед вами оголошення не від власника.
Після цих нехитрих махінацій настав час дзвонити за вказаним номером. Як за першою телефонною розмовою зрозуміти, що ви розмовляєте не з власником?
- На початку розмови спитайте безпосередньо, з ким ви розмовляєте. Буває, що вже на цьому етапі ріелтори часто видаються без обманів чи пасток.
- Попросіть подивитися квартиру найближчим часом. Власник з радістю погодиться, а ось рієлтор, який їм представляється, почне відтягувати час і пропонуватиме зустрітися не в квартирі. Найчастіше недбайливі агенти нерухомості розміщують на сайтах оголошення про здачу неіснуючих квартир, щоб залучити потенційних орендарів, а потім під різними приводами запропонувати їм зовсім інші квартири з бази агентства.
- Попросіть привезти на перегляд документи, що підтверджують власність, та паспорт. Для реального власника це не складе проблем, а ось ріелтору та шахраю створить труднощі. Якщо у відповідь на прохання надати документи, ви чуєте відмовки — це важливий сигнал. Зазначимо, що зазвичай власники надають свідоцтво про державну реєстрацію права власності.
- Уточніть, чи можна укласти договір відразу після перегляду, якщо вас все влаштує. Ріелтор з величезною ймовірністю не погодиться: його мета на першій зустрічі — зацікавити вас співпрацювати з ним, відтягнути час і переконати, що у нього є кращі пропозиції.
Висновок
- Шукайте оголошення про оренду квартир без посередників різними способами — через спеціалізовані сайти, в соціальних мережах та за допомогою знайомих.
- Пам’ятайте, що можна легко нарватися на шахраїв чи ріелторів, які видаються власниками, та будьте обережні. Не переводьте грошову заставу до перегляду квартири та підписання договору.
- Перед дзвінком перевірте вказаний номер через спеціальний сервіс та перегляньте інші оголошення власника на сайті.
- На початку розмови безпосередньо спитайте, з ким ви розмовляєте, і попросіть організувати перегляд квартири найближчим часом.