Вт. Июл 23rd, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Зарядка автомобільного акумулятора за допомогою зарядного пристрою. Як безпечно заряджати акумулятор?

1 min read

Автомобільний акумулятор не просто так називають серцем автомобіля. Коли він розряджається до нуля, всы агрегати авто выдключаються і машина просто не може рухатися. Скільки часу потрібно, щоб зарядити акумулятор? Як часто ви повторюєте їх, щоб запобігти втраті батареї? Ми відповідаємо!

З цієї статті ви дізнаєтеся:

1 Як довго працює автомобыльний акумулятор?
Чому акумулятор розряджається в нуль?
2.1 Розрядка батареї через людський фактор
2.2 Розрядка батареї з причин, що не залежать від людини
Зарядка акумулятора за допомогою зарядного пристрою — який зарядний пристрій вибрати?
Як безпечно заряджати акумулятор в машині? Перевірте!
4.1 Як зарядити акумулятор? Покрокова інструкція
Як підключити автомобільний зарядний пристрій?
Зарядка акумулятора — час
6.1 Як швидше зарядити акумулятор?
Заряджання акумулятора — примітка на зарядному пристрої
Коли акумулятор заряджається?

Як довго працює автомобільний акумулятор?

Середній термін служби автомобільних акумуляторів оцінюється в 3-5 років. Цей час може бути коротшим або довшим залежно від:

 • якість батареї (і відповідно її ціна);
 • інтенсивність його використання (наприклад, наявність у транспортному засобі системи старт-стоп);
 • періодичність і тривалість періодів відпочинку;
 • кількість циклів розряд-заряд.

Чим повніші розряди і чим частіше заводити автомобіль за допомогою перемичок і заряджати акумулятор зарядним пристроєм, тим легше його пошкодити. Більше того, чим більше падає загальна продуктивність батареї, тож… все частіше виникає необхідність підзаряджати акумулятор AGM. Це не заводський брак, а природний хід подій. Варто пам’ятати, що акумулятор не повинен бути розряджений до нуля.

Чому акумулятор розряджається в нуль?

Є принаймні кілька можливостей. Автомобільний акумулятор може бути повністю розряджений через недогляд самого водія, але це також може бути пов’язано з несправністю автомобільного акумулятора.

Розряд акумулятора через причини, що залежать від людини

Набагато частіше на нього впливає людський фактор, тобто:

 • залишати увімкненими фари або внутрішнє освітлення на всю ніч;
 • тривала зупинка автомобіля з увімкненою магнітолою;
 • дуже інтенсивне використання електроенергії взимку (підігрів, підігрів дзеркал або сидінь).

Розрядка автомобільного аккумулятора з причин, які не залежать від людини

А до чого може призвести самовільний розряд акумулятора поза контролем водія? В першу чергу:

 • низька температура повітря — зима — період, коли часто виникає необхідність підзарядити акумулятор. Процес, очевидно, складніший, але, коротко кажучи, низька температура порушує хімічні реакції всередині акумулятора. Охолодження знижує рівень потоку електроліту між електродами, тим самим негативно позначаючись на працездатності акумулятора, який починає поступово розряджатися:
 • при 0 градусів за Цельсієм ККД падає приблизно на 20%;
 • при -10 градусах Цельсія ККД знижується приблизно на 30%;
 • при -20 градусах Цельсія ефективність знижується приблизно на 50%.

Чим нижча температура, тим більша ймовірність, що акумулятор повністю вийде з ладу — особливо вночі. Автомобіль потім довго не використовується, а холод найгірший;

 • пошкодження генератора — наприклад, коротке замикання, що призводить до неможливості зарядити акумулятор;
 • природне споживання батареї.

Тому існує багато потенційних причин для відключення клітини. Ви повинні бути готові, що одного разу вам може знадобитися його перезарядити, і підготуйтеся заздалегідь.

Зарядка автомобільного акумулятора за допомогою зарядного пристрою — який зарядний пристрій вибрати?

Перш ніж відповісти на питання, як зарядити акумулятор в автомобілі, ми підкажемо, який вибрати зарядний пристрій для акумулятора. Без нього це заняття не вийде … Чим краще воно підходить для акумулятора, тим безпечніше буде заряджати акумулятор. На ринку представлено три типи випрямлячів, тому вибрати є з чого.

 1. Мікропроцесорні (автомати) — дозволяють заряджати акумулятор, не знімаючи акумулятор з автомобіля. Крім того, це «розумне» обладнання. Вони лише заряджають елемент до безпечного рівня, а потім підтримують акумулятор на цьому рівні. Вони захищають від повного розряду. У разі падіння напруги автомобільний зарядний пристрій автоматично відновить зарядку акумулятора.
 2. Pulse — забезпечують високу зарядну потужність акумулятора, маленькі і легкі. Вони постійно перевіряють зарядну напругу, тому немає ризику перезарядити акумулятор. Показують високу ефективність роботи.
 3. Трансформатор (стандартний) — найдешевший, з найпростішою конструкцією, позбавлений електроніки та будь-якого захисту (наприклад, від пошкодження через коротке замикання). Вони не перевіряють ступінь зарядженості, вимагають самоконтролю.

Як безпечно зарядити акумулятор в авто? Перевірте!

Зовні може здатися, що зарядка батареї – це заняття, яке не потребує особливої ​​уваги. Це неправда. Якщо відповісти на питання про те, як зарядити батарею одним словом, воно прозвучало б — будьте обережні! Що це означає на практиці? Перш за все, зверніть увагу на оточення і подивіться на індикатор. Навіть найменше джерело займання може призвести до небезпечних вибухів. Це пов’язано з тим, що акумулятор під час заряджання виділяє легкозаймистий і вибухонебезпечний газ водень. Викурювання сигарети поблизу місця, де ви заряджаєте акумулятор, може закінчитися трагедією.

Як зарядити акумулятор? Покрокова інструкція

Питання безпеки позаду. Тепер ми можемо поетапно пояснювати, як зарядити або повністю зарядити необслуговуваний акумулятор.

 1. Одягайте захисні рукавички та окуляри — електроліт, який проводить енергію всередині батареї, містить, крім іншого, сірчану кислоту. Він має високу корозійну активність, тому необхідно захистити себе у разі контакту з цією речовиною.
 2. Про всяк випадок затягніть ручне гальмо і вийміть ключ із замка запалювання. Теоретично батарея розряджена , але, як ми вже згадували раніше, відповідь на питання, як зарядити батарею, — будьте обережні!
 3. Від’єднайте мінусовий затискач (чорний або синій) — для цього послабте затискач гайковим ключем. Пам’ятайте, що завжди починати з мінуса, коли від’єднуєте батарею. Зворотний порядок — ще одна ситуація, в якій може статися вибух. У цьому випадку достатньо випадкового контакту ключа з корпусом в момент зняття затискача плюсового затискача для появи іскор. Тому повторюємо: завжди спочатку мінус! З іншого боку, підключаючи батарею пізніше, зробіть навпаки. Віднімання акумулятора від автомобіля = мінусова клема, додавання акумулятора до автомобіля = плюсова клема.
 4. Відкрутіть позитивний (червоний) затискач — послабте затискач ключем.
 5. Зніміть всі інші кріплення — відкрутіть гвинти, зніміть ручки.
 6. Переконайтеся, що всі вони відключені, а потім вийміть акумулятор. Майте на увазі, що вам доведеться піднімати до 20 кг!
 7. Якщо у вас справний акумулятор, при необхідності долийте електроліт.

Як підключити автомобільний зарядний пристрій?

Відповідь на питання, як зарядити акумулятор, не була б повною, якби ми не пояснили, як підключити зарядний пристрій. Це не складне завдання, але воно вимагає кількох кроків:

 • спочатку плюси — підключіть плюсовий (червоний) «крокодил» до плюсової (червоної) клеми акумулятора;
 • потім мінуси — підключіть негативний (чорний або синій) «крокодил» до негативного (чорного або синього) полюса акумулятора.
 • підключити зарядний пристрій до джерела живлення;
 • вибрати режим зарядки на випрямлячі — ви напевно зараз задаєтеся питанням, яким струмом заряджати акумулятор? Все залежить від акумулятора, подробиці дивіться в інструкції. У випадку кислотних акумуляторів найзагальнішим правилом є те, що струм повинен становити максимум 1/10 ємності акумулятора. Так, якщо ємність акумулятора 50 Ач (найпоширеніша), то сила струму повинна бути максимум 5 А. Чим вона вище, тим коротше період зарядки, але тим гірше позначається на терміні служби акумулятора. Рекомендується використовувати найменший можливий струм для безпечного заряджання акумулятора;
 • Зачекайте приблизно 20 хвилин, перш ніж від’єднати кабелі від акумулятора — інакше гази, що виділяються під час заряджання акумулятора, можуть спричинити іскри.

Зарядка акумулятора — час

На питання, скільки заряджати акумулятор, дати однозначну відповідь неможливо. Час в першу чергу визначається його станом (ступенем розрядженості), типом випрямляча (стандартний або мікропроцесорний) і силою струму. Намагаючись відповісти на питання, скільки заряджати акумулятор, можна вказати в середньому 10-12 годин. Слід звернути увагу на температуру батареї, яка не повинна перевищувати 45 градусів Цельсія.

Ми також згадали про залежність, пов’язану з силою струму. Низькі значення, такі як 2 А, можуть продовжити період зарядки до 20 годин, але вони точно не ризикують пошкодити акумулятор. Однак уся інформація повинна бути включена в інструкцію, і найкраще її дотримуватися.

Як зарядити акумулятор швидше?

Якщо вам потрібна швидша зарядка, придбайте мікропроцесорний зарядний пристрій. Він виконує своє завдання швидше і безпечніше, зокрема завдяки стабілізації напруги і, таким чином, захисту від перезаряду. Зарядний пристрій заряджає батарею до найбезпечнішого рівня, тобто 14,4 В, і через 2 години переходить в режим «підтримуючої зарядки».

Заряджання акумулятора — примітка на зарядному пристрої

У випадку регульованого зарядного пристрою ви повинні самостійно стежити за рівнем заряду. Кожна батарейка має стрілку амперметра. Зазвичай вважається, що коли стрілка зарядного пристрою показує 0, акумулятор повністю заряджено. Але це не єдиний спосіб перевірити стан заряду.

Коли акумулятор заряджається?

Щоб дізнатися, наскільки заряджена батарея, спочатку виміряйте її напругу, коли вона простоює. Для цього вам знадобиться вимірювач напруги, також відомий як вимірювач заряду акумулятора. Яке значення побачить користувач автомобіля, коли акумулятор зарядиться? Воно буде від 12В до 14,4В. Більш низькі значення означають, що батарею потрібно зарядити.

Другим кроком є ​​вимірювання напруги за допомогою вимірювача під час запуску двигуна. Якщо на дисплеї відображається значення нижче 10В, акумулятор потрібно зарядити.

Заряджати автомобільний аккумулятор не складно, але це займає певний час і потребує базового обладнання. Захисні окуляри і рукавички, вольтметр і зарядний пристрій — це абсолютний мінімум, який дозволить вам якісно заряджати свій автомобільний акумулятор, що прослужить вам довго.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *