Вс. Июн 23rd, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Німці придумали інноваційний автомобільний електромотор (Фото)

1 min read

Німецька компанія Mahle розповіла про свою останню розробку – «безконтактний» електродвигун для автомобілів. Він повинен виявитися дуже довговічним і надійним завдяки відсутності контактують елементів, пише Spectrum.

У більшості електромоторів зараз застосовуються магніти. Для їх виробництва потрібні рідкоземельні метали, видобуток яких погіршує екологічну ситуацію. До того ж вся вона сконцентрована в Китаї, що робить країну небезпечним монополістом для інших. Електромотори іншої конструкції мають деталі, що труться, які схильні до зносу.

У Mahle придумали, як позбавити електромотор і від рідкоземельних металів, і від контактуючих елементів. У ньому обертання на ротор передається по методу індукції – безконтактно. Котушка змінного струму збуджує приймальний електрод всередині ротора, який живить мідні обмотки для створення електромагнітного поля.

«Немає контактів для передачі електрики, немає стирання, немає джерела пилу, немає механічного зносу. При необхідності замінити немагнітний ротор це неважко зробити», – розповів Мартін Бергер, керівник відділу досліджень Mahle.

Розробники запевняють, що їх дітище видає таке ж ККД, як електромотори Формули-Е. Конструкція може масштабуватися і використовуватися для автомобілів від компактних легковиків до невеликих вантажівок. Однак для засобів індивідуальної мобільності на кшталт електроскутерів і, навпаки, середніх і важких вантажівок він не годиться.

Компанія стверджує, що вже є зацікавлені в їх розробці. Поки без конкретних назв фірм. До серійного втілення ідеї, як обіцяють, залишилося 2,5 року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *