Пн. Май 20th, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Розроблено невидимі сонячні панелі для електромобілів

1 min read
Розроблено невидимі сонячні панелі для електромобілів

Розроблено невидимі сонячні панелі для електромобілів

Автовласники неохоче встановлюють на дахи своїх машин сонячні панелі, бо вони псують їх зовнішній вигляд. Німецькі інженери розробили фотоелементи, які підійдуть електромобілю будь-якого кольору та не будуть впадати в очі.

Інтегрувати фотоелементи в корпус електромобілів — таке рішення напрошується само собою. Toyota та Hyundai вже готові запропонувати покупцям електромобілі з сонячними дахами. Sono Motors пішла ще далі, вставивши сонячні елементи у двері та капот моделі Sion.

Правда, вона буде доступна тільки в чорному кольорі: почасти тому, що більшість воліє саме його, частково — тому що він допомагає зробити сонячні панелі непомітніше.

Один секрет нових сонячних панелей полягає в розташуванні фотоелементів — як черепиця на покрівлі. Вони утримуються на місці спеціальним клеєм, який одночасно служить провідником електрики. Тому таким панелям дроти не потрібні.

Вихідна потужність нового продукту — близько 210 ватів на кв. метр. Після випробувань системи в Північній Америці та Європі німецькі вчені підрахували, що такий дах дасть середньому електромобілю додаткові 10% до дальності пробігу.

Розташування сонячних панелей на моделі Sion
Розташування сонячних панелей на моделі Sion

Інший секрет — спеціальне кольорове покриття, яке вчені підгледіли у метелика Морфо та яке робить сонячну панель практично невидимою.

Фахівці Інституту сонячної енергетики Фраунгофера винайшли новий метод фарбування сонячного даху для автомобілів — він може бути будь-якого кольору, якого тільки забажає покупець. Процес фарбування знижує ККД панелі на 7%, але краса вимагає жертв, вважають німецькі вчені. В результаті, більш привабливий зовнішній вигляд автомобіля з панелями прискорить глобальну електрифікацію транспорту.

Автомобілі з сонячними панелями

А для того щоб збільшити користь від сонячних панелей, вчені Інституту пропонують викласти ними кузов тягача. Вони вже проводили такі експерименти та встановили, що кожна вантажівка, обладнаний таким чином, може за рік виробити та використовувати до 7000 кВт·год електроенергії. Цього достатньо, щоб забезпечити фуру енергією на 7000 км.

eco.lviv.life

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *