Вт. Июл 16th, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Як довго можна зберігати автомобільні шини?

1 min read

Автошини зношуються не лише через експлуатаційні навантаження. Для них характерне природне старіння, оскільки гумова суміш, з якої виготовлені покришки, поступово втрачає еластичність та пружність. Використання такої гуми призводить до погіршення керованості автомобілем та створює аварійно небезпечні умови через високу ймовірність розриву шини у дорозі. Тому виробники вказують гарантійний термін зберігання гуми. У більшості з них цей термін складає 5 – 7 років за умови дотримання правил зберігання, хоча деякі марки надають більше часу (до 10) оскільки у склад гуми входять спеціальні присадки, які перешкоджають швидкому старінню.

Термін експлуатації залежить від багатьох чинників, починаючи зі стилю водіння і закінчуючи особливостями дорожнього покриття. Він визначається пробігом та ступенем зношування малюнка протектора. В цілому, рекомендується купувати нову гуму не давнішу, як «віком» 3 роки з дати випуску. Якщо ж планується заміна автомобільних шин на ті, що були у користуванні, потрібно, крім загального стану, також враховувати залишкову глибину протектора: для зимових моделей цей показник має складати 4 мм, для літніх виробів – 1, 6 мм.

Купувати автогуму доречно у надійних постачальників: так, інтернет-магазин автошин Shina.ua пропонує нові та б/в шини, які зберігаються у відповідних умовах і цілком придатні до експлуатації.

Який термін та правила зберігання автогуми, з огляду на сезонне призначення?

Покришки для холодної пори року виробляються зі спеціальної зимової гуми, що має більшу еластичність. Вона не тріскається за мінусових температур. З цієї причини такі шини мають специфічний термін зберігання. При дотриманні режимів температури та вологості, а також затемнення, шиповані та не шиповані зимові колеса без експлуатації зберігаються до 7 років.

FVz-DlNpF-dREqPEfmsggO_b47QD3_xSAYqtkMqS-OvwZzy4DiIbi9Z0Csm-fbe9x1N0jIXUAvrTz7AsDsiX2594VW9am9_o5jHrKyplM2aUwZ6fiVIqg5hGnx5uDqnFiW3reKjThwHcYry0Aitolsk

Літня гума жорсткіша, порівняно з зимовими модифікаціями. Термін її придатності більший, та все ж він не перевищує одного десятка років.

Всесезонні варіанти, популярні серед мешканців регіонів з теплим кліматом та м’якою зимою, також зберігають свої початкові риси до 5 років.

За загальними рекомендаціями, покришки мають зберігатися за температури від +10 до +25 градусів, деякі літні лінійки можуть витримати й до +35 градусів за Цельсієм. Місце зберігання має бути:

  • затемненим;
  • без надмірної вологості та навпаки, пересушеного повітря;
  • добре вентильованим;
  • захищеним від вогню та іскор, ультрафіолетового випромінювання.

Не допускається контакт гуми з агресивними речовинами, зберігання поряд з радіаторами опалення та іншими приладами для обігріву. Якщо шини не підвішені, поверхня, на якій вони стоять, повинна бути рівною, без виїмок та виступів.

Як зрозуміти, що шини на авто старі?

Розпізнати передчасне зношування гуми для автомобіля можна за такими ознаками:

  • сірий відтінок з білястим нальотом;
  • наявність мікротріщин;
  • істотна деформація бічних частин.

Варто відмовитися від придбання сірих покришок, що потріскалися по протектору, навіть якщо їхня вартість дуже приваблива. Це здебільшого свідчить про те, що їх утримували в непідхожих умовах. Використання таких коліс несе небезпеку. Розумним рішенням буде купити шини в Україні, на які постачальник дає гарантію, й не піддавати ризику себе, пасажирів та інших учасників дорожнього руху.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *