Сб. Апр 20th, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Як вибрати та купити автоимобіль?

1 min read

Вас турбує питання вибору автомобіля? Думаєте, який купити автомобіль? На що звертати увагу при купівлі авто? Вибір автомобіля це важливе питання, тому прочитайте статтю, яка допоможе вам зорієнтуватися і зробити вірний вибір.

Швидкість і мобільність нашого з вами життя сьогодні з кожним днем спонукає нас обирати все легші та безперешкодні шляхи вирішення наших повсякденних, але таких важливих справ. І щоб все встигати, практично кожна людина рано чи пізно приходить до думки, що непогано б купити автомобіль або поміняти старий на щось новеньке і відповідне. Звичайно, процес купівлі машини — справа глибоко індивідуальна і залежить від цілого ряду обставин (наприклад, розмір гаманця, особисті переваги, поради знайомих, стан доріг в зоні проживання, ціни та інше). Але все ж ми спробуємо дати деякі загальні поради, які, сподіваємося, полегшать для вас це завдання.

Вибір автомобіля в Україні

Як правило, питанням вибору автомобіля задаються люди, які бажають сісти за кермо зразу після закінчення автошколи. Багато грошей витрачати не хочеться, адже, не зважаючи на отримані права, вони до сих пір трішки з жахом дивляться на те, що відбувається на наших дорогах і розуміють, що без пригод їм не обійтися, але, сповнені ентузіазму. Далі виникає питання, яку машину вибирати — вітчизняну чи іномарку. І це залежить від того, хто ж буде на ній їздити.
Вітчизняний автопром?

Є люди, що їздять на авто вітчизняного автопрому (або на автомобілях виробництва колишнього Радянського Союзу) за переконаннями. Вони, найчастіше, прекрасно розуміють, що іномарка, можливо, кращий вибір, але продовжують їздити на українських чи дешевих російських машинах, пояснюючи це тим, що наше ніби рідніше, лагодиться легше. Або, що за ті ж гроші, витрачені на стару іномарку, вони можуть дозволити собі купити нову вітчизняну машину.
А й справді, у виборі вітчизняного авто не так вже й мало плюсів: обслуговування та запчастини відносно недорогі, а полагодити якусь вісімку, дев’ятку, десятку зможуть практично в будь-якому селі, куди б вас не занесла крива наших доріг, або де б ви не жили. Мінуси теж видно неозброєним оком: надійність, комфортність та безпека наших машин хоче бажати кращого.

Купити іномарку?

У іномарок багато своїх переваг і недоліків: дорогі та не завжди якісні за ці гроші запчастини, які ще й не завжди підходять, тому що існує велика кількість різних виробників і моделей. Неадекватний сервіс, в який можна їздити виключно до знайомих, ну або знаючи, що саме у тебе там «стукає», і скільки це коштує. Інакше ремонт може вилитися в суму, яку Ви не готові витрачати на свою улюбленицю, і можете отримати моральну травму. Ну а про переваги цих машин можна говорити багато.

Ремонт фар в Киеве на автомобиле осуществляет СТО «Автоледин»

Отже, за якими ж критеріями вибирати автомобіль?

Спочатку, звичайно, слід відповісти на запитання: «для чого мені цей автомобіль?» (тобто: «що я збираюся на ньому перевозити, кого я збираюся на ньому перевозити, куди я збираюся на ньому їздити з яким вантажем?»). Це перше питання, на яке повинні відповісти люди, які купують автомобіль.

Друге питання, на яке вони повинні відповісти досить адекватно, швидко і відразу, — це питання ціни цього автомобіля. Відповідно, далі можна визначатися з маркою і моделлю.

Якими мають бути розміри вашого автомобіля?

Очевидно, що він не повинен бути занадто довгим (класу А або В). Якщо ви живете в місті, то лавірувати в потоці машин зручніше і легше буде на невеликому авто. До того ж, автомобіль великих габаритів створить додаткові труднощі при паркуванні, а для недосвідчених водіїв це може стати серйозною проблемою.

Містянам, які рідко виїжджають за межі міста і мало використовують багажник, рекомендується хетчбек. Це компактний, маневровий автомобільчик, який легше припаркувати у вузькому дворику, ну і в низькій ціновій категорії (до 15 тис. $) Хетчбек явно виграє у тих же седанів.
Седан, як правило, автомобіль для сім’ї, який найчастіше їздить по місту та іноді виїжджає за місто. Машини даного типу кузова добре відчувають себе як в місті, так і на трасі завдяки довгій базі, а ось погані дороги переносять не дуже добре через низький дорожній просвіт і м’яку підвіску.

Якщо ж у вас велика сім’я, і вам частенько доводиться возити кілька людей з багажем, варто подивитися в бік універсалів — зручні та не дуже великі автомобілі є добрими помічниками при поїздках за місто на відпочинок або дачу з усією родиною і купою предметів, необхідних для відпочинку.

Ну а якщо ви часто мотаєтеся на своїй красуні або любите заїжджати в місця, де трохи менше народу, можна подивитися в сторону повнопривідних універсалів. Дані автомобілі дуже добре тримають дорогу і дозволяють проїхати там, де звичайний легковик зазнає серйозних проблем. Джипи або позашляховики, як правило, купують люди не лише заради зручності, безпеки та прохідності, але й заради того, щоб показати свій статус. Але подумайте, чи потрібна вам витрата 15-17 літрів на сотню км часто напівпорожньої машини, на якій важко знайти місце для паркування, ну і до того ж існує деяка специфіка управління великою і високою машиною.

Що стосується систем безпеки автомобіля, немає потреби шукати найостанніші «фішки» всіляких активних і пасивних систем. Але при покупці ви повинні пам’ятати про три найважливіших складових будь-якої системи безпеки — ABS, подушки та ремені безпеки. Їх ви повинні мати в першу чергу. Можна також придбати парктроніки, щоб уникнути невдалого паркування.

Коробка передач автоматична чи механічна АК ПП або МК ПП?

На міських вулицях, повних транспорту, пробок і світлофорів на кожному перехресті, вам однозначно підійде автоматична КПП. Правда, якщо надалі ви перейдете на «механіку» — перебудуватися буде не просто.

Механічну коробку вибирають з кількох причин:

  • По-перше, вона вважається більш надійною, ніж автомат.
  • По-друге, дозволяє «розгойдати» машину при застряганні машини в заметі або бруду.
  • По-третє, витрата палива у машини з ручною коробкою трохи менше.

На механіці також вважають за краще їздити люди з агресивною манерою водіння, або спортсмени, які беруть участь в різних перегонах, тому що вважається, що час перемикання і реакція на дії водія у механіки більш зрозумілі та швидкі. Тут варто зважити всі за і проти та вирішити для себе, що важливіше — зручність і комфорт або кілька не таких уже й значущих для рядового водія плюсів.

Який об’єм двигуна вибрати?

Якщо ви частіше їздите по місту, краще взяти невелику, 1,2-1,6 літра, все одно більшу частину часу стоїте в пробках. Якщо частенько доводиться їздити по заміських дорогах, можна брати 1.8-2.5 літра, потужність стане в пригоді при обгонах, та й в режимі руху без частих розгонів і гальмувань витрата палива буде не дуже накладна, до того ж ресурс у двигуна з великим об’ємом більше.

Вибрати задній чи передній привід?

Звичайно, з невеликим досвідом краще взяти машинку з переднім або повним приводом, вони легше справляються на поганій дорозі, якщо не доводити до крайнощів, та й вибратися зі снігового або грязьового полону значно легше.

Що стосується конкретної марки автомобіля, — виробників дуже багато, кожен чимось поганий, чимось хороший, універсальної поради тут немає.

Японці надійні, але в недорогих комплектаціях часто задовільняються дешевим пластиком салону.

Німці дорогі, зручні, але люблять, коли за ними добре доглядають, і не прощають поганого обслуговування і запчастин.

Французи відрізняються дизайном як внутрішнім, так і зовнішнім, але іноді страждають надійністю підвісок і АК ПП.

У американців своєрідна підвіска, буває погана шумоізоляція, дорогі запчастини, малопотужні двигуни, які, зате чудово працюють на 92 бензині.

Якщо ви приблизно визначили для себе модель, заздалегідь постарайтеся дізнатися про особливості її експлуатації, а також про ціни на основні запчастини.

Нова або потримана? Що краще?

Спершу з’ясуємо, що ми отримуємо, купуючи новий автомобіль? Звичайно, на перший погляд видно одні плюси. Ви їздите на машині, за кермом якої практично ніхто не сидів — ви перший власник. Машина чистенька, нова, все відмінно працює і немає жодної подряпини. Також в салоні за своїм смаком і необхідністю ви можете вибрати додаткові опції — такі як електричні склопідіймачі. Також в перші декілька років експлуатації ви практично зовсім не витрачаєте коштів на ремонт, оскільки всі деталі нові та справні, і ви отримуєте лише задоволення від користування автомобілем.

Крім цього, новий автомобіль знаходиться на гарантії. А це важлива перевага. Якщо раптом щось трапиться, вийде з ладу будь-яка деталь, завод все відремонтує за свої кошти або навіть поміняє машину, коли буде доведено явний брак.

З недоліків нових автомобілів можна назвати такі, як часті викрадення та обов’язкова наявність системи безпеки. Дійсно, нові автомобілі викрадають набагато частіше, ніж старі. І тільки якісний і надійний потенціал захисних пристроїв здатний захистити водія від викрадання.

Також існує маса автосалонів, які продають автомобілі в кредит і дозволяють їздити на настільки довгоочікуваній новій машині прямо зараз, розплачуючись за неї поетапно протягом декількох років. Якщо ж придивитися до цього питання уважніше, то крім переплати в 30-40% за користуванням кредитом, ви отримуєте ще й додаткові зобов’язання.

По-перше: ви зобов’язані застрахувати машину по «КАСКО», на весь термін виплати кредиту. Страховка нової машини влітає в досить значну щорічну суму.

По-друге: щоб зберегти гарантію, — спочатку доведеться ставити обладнання, рекомендоване салоном. Вартість звичайної сигналізації зростає мінімум у два рази. Чинитися, якщо раптом щось несподівано зламалося, ви будете зобов’язані тільки в офіційних дилерів — звичайно, у вас же гарантія. Тільки далеко не всі поламання підлягають гарантійному ремонту, і якщо, наприклад, ви спалите зчеплення, бувши недосвідченим водієм, то міняти його вам доведеться своїм коштом, і знову ж таки на станції «офіціалів» І вартість ця буде, звичайно, набагато дорожча, ніж у звичайному автосервісі.

Також варто звернути увагу ще на те, що ціна на машину, яка виїжджає за ворота автосалону, відразу падає на 20-25%, адже машина вважається вже б/у.

Потримані Автомобілі

На жаль, не всі собі можуть дозволити покупку нового автомобіля, тому зупиняються на потриманих машинах. Низька ціна – вагомий плюс придбання машини з рук. Саме, виходячи з цього факту, зростає і процвітає ринок вживаних машин. Але, з іншого боку, покупка «вживаного авто» — це завжди лотерея. Чим старший автомобіль, тим більше з ним буде проблем і тим більше він потребує капіталовкладень. Тому до питання вибору старої машини потрібно підійти дуже скрупульозно, щоб володіння нею не перетворилося на кошмар, який висмоктує гроші з сімейного бюджету.

До того ж старий автомобіль буде мати сліди експлуатації колишнім господарем, які можуть бути неприємні новому власнику. Плями та подряпини в салоні, прокурена і пожовкла від нікотину оббивка, занадто яскравого забарвлення чохли та багато іншого, що не додасть вживаному автомобілю ніякої переваги. І чим старший автомобіль, тим більше витрат на обслуговування, особливо при великому пробігу. За три роки експлуатації багато деталей автомобіля зношуються, через це він ламається частіше.

Якщо купуєте машину старше семи років, не розраховуйте на її безпроблемну експлуатацію. Підберіть автомобіль двох-трьох років, тоді вам не доведеться витрачати багато грошей на ремонт — буде досить поміняти масло і гальмівні накладки.

Загалом, вибирайте самі, що вам ближче — їздити на пластмасовій іграшці та ніяк не виділятися серед сотень таких же в вашому місті, або їздити на потриманому, але набагато приємному автомобілі.

Читайте більше: Шість порад для вибору потриманого автомобіля

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *