Ср. Июн 19th, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Назвали шкідливі для двигуна автомобіля обертів

1 min read

Експерти заявляють, що регулярно їздити на високих оборотах не рекомендується.

Багато автомобілістів впевнені, що регулярна їзда на високих оборотах двигуна дає останньому як слід прочхатися. Розганяючи мотор до червоної позначки тахометра, вирішується питання «плаваючих» оборотів на холостому ходу, свічки очищаються від нагару, а сам двигун буде простіше заводитися в морозну погоду.

Частина цієї інформації є правдою. При їзді на високих оборотах з картера двигуна випаровується конденсована волога, яка змішуючись з моторним маслом, погіршує його властивості.

Тільки влаштовувати таку «прожарювання» своєму двигуну не варто на регулярній основі, так як в цьому випадку колосально зростає навантаження на двигун, коробку передач, шасі та інші елементи. Також, не варто ганяти мотор на високих оборотах під час стоянки. Це може спровокувати проблеми, а лікувального ефекту це не дасть.

Є й ті, хто вважає, що їзда на низьких оборотах корисна. Існує думка, що так значно зменшується витрата палива і дається менше навантаження на мотор. Однак, дана практика також шкідлива для силового агрегату. Пересуваючись на свідомо низьких оборотах, виникають сильні вібрації, які руйнують підшипники і вали двигуна, елементи коробки передач і зчеплення. Також страждають поршні, вкладиші колінвала, розтягується ланцюг ГРМ, а в камерах згоряння стрімко утворюється нагар.

В результаті досліджень експерти зробили висновок, що необхідно вибирати золоту середину і підтримувати середні обороти мотора.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *