Вт. Июл 23rd, 2024

Транспортний портал — Транспорт, перевезення, логістика

Все про транспорт, автомобілі та перевезення

Названі наслідки простою автомобіля в літній час

1 min read

Найчастіше водії залишають свої машини на всі відпустки, а по приїзду виявляють помилки на приладовій панелі. Експерти розповіли, яка небезпека чекає на автомобіль через простій в жарку пору.

Відсутність руху згубно для автомобіля незалежно від сезону. Однак в літню пору існують свої наслідки після простою. Так, металеві елементи під вплив високих температур втрачають мастило, а через добових перепадів температур у вузлах може з’явитися роса. Крім того відсутність масла призводить до окислення деталей.

Для підтриманих машин простій особливо згубний, так як в паливних системах вже є бруд і під впливом спеки вона може перетворитися в кірку, що призводить до звуження пропусків патрубків і каналів. Також бруд може накопичуватися на стінках камер згоряння, клапанах і поверхнях поршнів.

В результаті після простою з першим запуском мотора може з’явиться вібрація через те, що незгоріле паливо активно викидається в вихлопну систему і з’являється пропуск запалювання, а при діагностиці автомобіль видасть помилку.

Під час простоїв мастило втрачають гідрокомпенсатори клапанів і поки ГРМ не отримає потрібну порцію масла він буде видавати неприємні звуки. Клапана також можуть закиснути від простою. А в разі, якщо машина стояла без руху дуже тривалий термін (більше року), існує ризик, що при пуску стартер не зможе повернути колінвал.

У будь-якому випадку, навіть двотижневий простій може обернутися проблемами з запалюванням. До слова, впливає і якість бензину, який на спеці виділяє добавки, а вони в свою чергу осідають і забивають розпилювач.

Експерти рекомендують, щоб уникнути проблем, періодично чистити двигун, перевіряти форсунки кожні 60 тисяч кілометрів і при необхідності провести їх ультразвукове очищення. Також можна використовувати паливо з миючими присадками, а перед простоєм дати автомобілю намотати пару сотень кілометрів, щоб мотор очистився.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *